Iconly/Bulk/Close Square بستن

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

Iconly/Bulk/Close Square بستن

کالاها

دسته بندی ها

detail-blog
17 تیر 1403

خانم های قد کوتاه چه لباس هایی باید بپوشند؟

تأکید بر خودشناسی

مهم‌ترین پیش نیاز برای انتخاب یک لباس ایده‌آل و متناسب با اندام، خودآگاهی است. شما باید نسبت به استایل شخصی و اندام خود درکی عمیق داشته باشید تا بتوانید هنگام خرید لباس تصمیمات آگاهانه‌ای بگیرید. به عنوان مثال، خانم های قد کوتاه در مرحله اول باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشند و از لباس‌ها و دامن‌هایی با الگوهای عمودی استفاده کنند. زیرا این طرح و الگوها می‌تواند قد آن‌ها را بلندتر نشان دهد. خودآگاهی باعث می‌شود افرادی با قد کوتاه، نیازها و ترجیحات شخصی خود را در اولویت قرار دهند و بتوانند استایل‌های مختلف را تجربه کنند.

لباس‌ مناسب برای خانم های قد کوتاه

در ادامه به شما خواهیم گفت که متناسب با قد کوتاه چه نوع پوششی را برای بالاتنه و پایین تنه خود انتخاب کنید.

انتخاب دامن و پیراهن برای خانم‌های قد کوتاه

اگر قد شما کوتاه است، باید پیراهن یا دامنی را انتخاب کنید که لبه انتهایی آن در وسط ساق پا یا کمی بالاتر از زانو قرار بگیرد. دامن‌هایی که طول آنها چند میلی‌متر بالاتر از زانو قرار دارد، گزینه‌ای ایده‌آل برای افراد کوتاه قد محسوب می‌شود.

بهترین نوع دامن برای افراد قد کوتاه دامن‌های A Line هستند. این دامن‌ها همان‌طور که از نامشان پیداست، شبیه حرف انگلیسی A طراحی شده‌اند. بنابراین در قسمت کمر تنگ هستند و هرچه به سمت پایین می‌روند، توهم انحنا را ایجاد می‌کنند. دامن‌های بلند مثل دامن‌های مدادی نیز پاها را کشیده‌تر نشان می‌دهند و در اندام شما تعادل را برقرار می‌سازند. اگر قد کوتاهی دارید، به هیچ عنوان از دامن‌های بسیار کوتاه استفاده نکنید. زیرا پاهای شما را به طور کامل نمایان کرده و قد شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهد.

انتخاب روسری  برای خانم‌های قد کوتاه

انتخاب روسری نیز می‌تواند در نشان دادن قد شما تاثیرگذار باشد. اگر نکات مناسب را هنگام انتخاب روسری بدانید، قطعاً می‌توانید از آن‌ها برای برای بلند نشان دادن قد خود استفاده کنید. روسری‌هایی که دارای طرح‌های بزرگ هستند، برای خانم های قد کوتاه توصیه نمی‌شوند. زیرا وقتی روسری بزرگ باشد بالاتنه شما بزرگ‌تر دیده شده و در نتیجه اندام شما ریزتر و کوچکتر از حالت واقعی نمایان می‌شود.

هنگام انتخاب روسری باید از طرح‌هایی استفاده کنید که دارای خطوط و الگوهای عمودی هستند. به هیچ عنوان روسری با طرح‌های افقی انتخاب نکنید؛ زیرا فقط خطوط عمودی می‌توانند استایل شما را کشیده‌تر نشان دهند. همچنین نحوه بستن شال یا روسری می‌تواند در نحوه نشان دادن قد شما تاثیرگذار باشد. اگر روسری یا شال خود را به صورتی ببندید که شانه‌هایتان بیشتر نمایان شود، قدتان نیز بلندتر دیده می‌شود. همچنین توصیه می‌کنیم هنگام پوشیدن شال یا روسری یک لبه آن را در جلوی خود آویزان کنید تا قد شما کشیده‌تر نمایان شود.

انتخاب مانتو  برای خانم‌های قد کوتاه

اگر قد کوتاهی دارید، به طور کامل پوشیدن مانتو کوتاه را فراموش کنید. مانتوی کوتاه به هیچ عنوان برای افراد قد کوتاه مناسب نیست. زیرا قد شما را کوتاه‌تر از حالت واقعی نشان خواهد داد. بنابراین فقط به معرفی نکاتی که هنگام خرید مانتو بلند باید در نظر بگیرید، می‌پردازیم.

برای بلند نشان دادن قد خود از مانتوهایی با رنگ یکسان و تک رنگ استفاده کنید. همچنین می‌توانید سایر اکسسوری‌های خود را متناسب با رنگ مانتو انتخاب نمایید. رنگ تیره نیز برای خانم‌های کوتاه بسیار ایده‌آل به نظر می‌رسد. زیرا رنگ تیره شما را لاغرتر نشان می‌دهد و لاغری نیز در باریک و بلند قد نشان دادن شما بسیار تاثیرگذار است. به هیچ عنوان از مانتوهای اورسایز بلند استفاده نکنید. مانتو باید کمی حالت چسبان داشته باشد تا بتواند بدن را باریک‌تر نشان دهد. پوشیدن مانتوهای اورسایز خطوط بدن شما را نشان نخواهد داد و در نتیجه جثه شما را کوچک‌تر و کوتاه قدتر نشان می‌دهد.

انتخاب شلوار  برای خانم‌های قد کوتاه

هنگام انتخاب شلوار باید گزینه‌هایی که ساق پای شما را نشان می‌دهد، حذف کنید. شلوار باید دارای قد بلند باشد و لبه آن تا بالای پاشنه کفش برسد. اصولاً شلوار جین و کتان گزینه مناسبی برای افراد قد کوتاه هستند. شما می‌توانید هنگام خرید هر کدام از این شلوارها نمونه تیره رنگ آن را انتخاب کنید. زیرا رنگ تیره پاهای شما را لاغرتر و در نتیجه قد شما را بلندتر نشان می‌دهد.

همچنین شلوارهایی که در قسمت کمر تنگ و در قسمت زانو به پایین گشاد می‌شوند، قد افراد را بلندتر نشان خواهند داد. شلوارهای راسته نیز برای افراد قد کوتاه با اندام لاغر گزینه مناسبی خواهد بود. از دیگر شلوارهای مناسب برای افراد قد کوتاه می‌توان به شلوار فاق بلند، شلوار بوت کات و شلوار اسکینی اشاره کرد.

انتخاب لباس مجلسی  برای خانم‌های قد کوتاه

هنگام خرید لباس مجلسی به سمت طرح‌های تیره رنگ بروید. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، رنگ تیره اندام افراد قد کوتاه را باریک‌تر و بلندتر نشان می‌دهد. همچنین از پوشیدن لباس‌های مجلسی با دامن بسیار کوتاه یا بسیار بلند خودداری کنید. پوشیدن لباس مجلسی با الگوهای راه راه عمودی نیز گزینه بسیار ایده آلی خواهد بود. اگر می‌خواهید از لباس مجلسی با قد کوتاه استفاده کنید، حتماً در نظر داشته باشید که قد آن باید نهایتاً تا روی زانوی شما یا کمی بالاتر باشد.

خانم های قد کوتاه

نکات طلایی هنگام خرید پارچه برای خانم‌های کوتاه قد

اگر قصد خرید پارچه برای دوخت پیراهن یا هر نوع لباسی را دارید، رعایت این نکات می‌تواند به بلند نشان دادن قد شما کمک کند:

  • پارچه سبک: پارچه‌هایی که دارای وزنی سبک هستند، به خوبی بر روی اندام شما می‌نشینند و فریم کلی بدن شما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. پارچه‌هایی مانند پارچه ابریشمی، ساتن و کرپ بهترین گزینه برای افراد قد بلند خواهند بود. زیرا دارای بافتی نرم هستند و خطوط بدنی شما را به زیبایی نمایان می‌کنند.
  • پارچه کشدار: پارچه‌هایی مثل ژرسه، کشباف یا استندکس که حالتی کششی و انعطاف پذیر دارند، برای اندام‌های قد کوتاه گزینه ایده‌آلی خواهند بود. این پارچه‌ها به راحتی به بدن شما جذب شده و ظاهر شما را ظریف و قد بلند نشان می‌دهد.
  • الگوهای عمودی: اگر قصد خرید پارچه طرح‌دار را دارید، حتماً از پارچه‌هایی استفاده کنید که دارای نوارها و طرح‌های عمودی هستند. این الگوها یک توهم بصری ایجاد کرده و قد شما را بلندتر نشان می‌دهد.
  • پارچه‌های تک رنگ: پارچه‌‌هایی که دارای یک رنگ و بدون الگو هستند نیز در کشیده‌تر نشان دادن ظاهر شما تأثیرگذار هستند. از پارچه‌هایی که دارای الگوها و چاپ‌های بزرگ یا طرح‌های برجسته هستند به شدت خودداری کنید. زیرا اندام شما را بزرگ‌تر و کوتاه‌تر نشان می‌دهد.

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تولیدی و پخش پوشاک عمده استایل با حدود نیم قرن تجربه در صنعت پوشاک همواره کوشیده است تا یکی از بهترین های این صنعت باشد.در تولیدی پوشاک عمده استایل تمام کالا ها از فیلتر های خاصی رد شده اند و بر این اساس تمامی محصولات پوشاک در عمده استایل با ضمانت فروش ارائه می شود.در عمده استایل خرید ها بصورت حضوری و غیرحضوری امکان پذیر می باشد.

 

کلیه حقوق ای سایت متعلق به عمده استایل می باشد

بستن

کالاها

دسته بندی ها

  • ورود با پیامک
  • ورود با رمز
user