آموزش پوشاک

ویژگی کاپشن کودکانه چیست؟ + کاپشن کودکانه خوب چه خصوصیاتی دارد؟

همه چیز در رابطه با خرید کاپشن بچه گانه

جست و جو در بازار برای خرید لباسی گرم برای کودکان احتمالا پر چالش ترین آزمونی است که هر پدر و مادری می تواند در طول سال تجربه کنند. حتما این تجربه را داشته اید که در طول یک فصل کاپشن فرزندتان را برای تعمیر زیپ یا موارد دیگر به دست خیاط سپرده باشید و در نهایت بجز هزینه برای دوخت مجدد به بازار بروید و کاپشن دیگری را خریده باشید یا شاید به بازار رفته باشید و از میان طرح ها و رنگ های متنوع و مختلف ندانید کدام را برای فرزندتان انتخاب کنید تا ظاهر بهتری داشته باشد. بعضی از پدرها و مادرها تنها به ظاهر کاپشن توجه می کنند و به نوع دوخت آن که متناسب چه شرایط و موقعیتی است توجه نمی کنند. در این نوشتار قصد داریم نکاتی را عنوان کنیم که برای خرید کاپشن کودکان باید به آن توجه کنید، پس با ما همراه باشید.

نکاتی که باید در رابطه با خرید کاپشن بدانید!

خرید کاپشن برای کودکانمان به جز انتخابی مبتنی بر زیبایی و سلیقه خوش که باعث شود ظاهر کودکمان در بیرون از خانه و حتی در مهمانی زیباتر از هر زمان دیگری به چشم آید، نیازمند شناخت انواع دوخت و توجه به مواردی است تا باعث نشود برای یک خرید چند بار هزینه کنیم.

کاپشن کودکان هم پسرانه و هم دخترانه به دو دسته تقسیم می شوند. کاپشن هایی که برای مصارف روزانه نظیر مدرسه یا مهمانی و حتی گردش و تفریح طراحی و دوخته می شوند و دسته دیگر کاپشن هایی هستند که برای مصارف ورزشی طراحی و دوخته می شود، الگویی که برای طراحی و دوخت کاپشن بزرگسالان هم رعایت می شود.

به صورت عمومی کاپشن های روزانه از طرح های فانتزی متناسب با سلیقه کودکان پیروی می کنند. استفاده از طرح های ابر قهرمانی فیلم های مارول یا شخصیت های انیمیشن های کودکانه، طرح هایی هستند که می توانند نظر کودکان را جلب کنند تا پدر و مادر خود را برای خرید راضی کنند. اما دسته دیگر کاپشن های ورزشی هستند که از اساس با کاپشن های رزوانه متفاوت اند، از طراحی تا دوخت و متریال. اگر سری به بازار آنلاین لباس زده باشید یا در فروشگاه های فیزیکی جست و جو کرده باشید حتما دیده اید که دیگر میان طرح و مدل لباس های کودکانه و در بعضی موارد بزرگسال تفاوت چندانی بجز سایز وجود ندارد. در نتیجه انتخاب کاپشمی که ظاهر کودکتان را متناسب با سن و سال او نشان دهد بسیار نکته مهمی است.

کاپشن اسلیپینگ بگ؛ اگر طرفدار محیط زیست هستید

این کاپشن ها عموما از پلاستیک های بازیافتی تولید می شوند و البته که چون از گردن تا پایین زانو را پوشش می دهند و گرم نگه می دارند به آنها کاپشن های اسلیپینگ بگ می گویند چون بی شباهت به کیسه خواب نیست. اگر گرمای فرزندتان و البته حمایت از محیط زیست برای شما مهم است کاپشن های اسلیپینگ بگ می تواند گزینه مناسبی برای خرید کاپشن زمستانی فرزند دختر یا پسر شما باشد.

به چه مواردی هنگام خرید کاپشن بچگانه باید توجه داشته باشیم؟

شاید یکی از مهمترین مواردی را که میتوان به آن توجه داشت این است که کاپشنی را که برای فرزندتان تهیه می کنید سبک باشد، وزن کم باعث می شود تا فرزند شما احساس راحتی و آزادی بیشتری را در طول روز تجربه کند. بادگیر بودن و ضد آب بودن برای لباس زمستانی کودکان همیشه یکی از مهمترین موارد است زیرا کودکان بعید است با باراش باران و برف در خانه بمانند. هنگام خرید کاپشن حتما از کیفیت زیپ آن اطمینان پیدا کنید چون یکی از مواردی که یک کاپشن را زودتر از زمان مورد نظر راهی خیاطی جهت تعمیر می کند زیپ بی کیفیت است. هنگام وزش باد قطعا جیب ها تنها جایی هستند که می توان برای گرم کردن دست ها به آن متوسل شد پس، از اینکه کاپشن فرزندتان تعداد جیب کافی داشته باشد و راحت دست در آن قرار  گیرد هم مطمئن شوید و در نهایت شرایط شستشوی کاپشن ها هستند که باید از جنسی باشد که با اولین شستشو کیفیت خود را از دست ندهد.

کاپشن بلند یا کوتاه؛ شما کدام را انتخاب می کنید

گاهی انتخاب پدر و مادر گرم بودن فرزند در هوای سرد زمستان است، گاهی هم انتخاب راحتی برای فعالیت های رزوانه فرزندشان. اگر جایی زندگی می کنید که زمستان های سرد تری را در طول سال تجربه می کنید برای خرید کاپشن دخترانه و پسرانه برای فرزندتان به سراغ کاپشن های بلند بروید، این کاپشن ها معمولا تا قسمت بالای زانو را گرم نگه می دارند، اما کاپشن های کوتاه که حس آزادی عمل و راحتی بیشتری را دارند عموما تا کمر را پوشش می دهند. اگر سرما در منطفه محل زندگی شما سخت و آزاد دهنده نیست می توانید این کاپشن ها را برای فرزندتان انتخاب کنید.

معیارهای انتخاب کاپشن بچگانه خوب

اگر می‌خواهید تعیین کنید که کاپشن بچه‌ها خوب است یا خیر، ببینید این 5 ملاک را دارد یا نه؟ یک کاپشن خوب برای بچه‌ها ضد آب، با قابلیت جابه‌جایی هوا، مقاوم در مقابل برف و دارای کلاه است؛ همچنین به‌راحتی پوشیده می‌شود.

مقاوم در برابر برف

شاید این مطلب بدیهی به نظر برسد و شما بگویید که برف وارد هیچ کاپشنی نمی‌شود؛ اما همیشه این‌گونه نیست. درواقع بسیاری از کاپشن‌های بچگانه وجود دارند که در برابر برف عایق سازی نشده‌اند. بیشترین قسمت‌هایی که در معرض این اتفاق قرار می‌گیرند، قسمت مچ دست و کمر بر روی کاپشن است. به همین دلیل باید در انتخاب کاپشن بچگانه دقت زیادی داشته باشید.

یک کاپشن بچگانه خوب برای جلوگیری از وارد شدن برف به داخل آن، در قسمت دور مچ دست الاستیک است و برای جلوگیری از بالا آمدن برف از کمر، کش دارد. همیشه یک کاپشن کودک با مچ دست الاستیک بخرید، یا بهتر از آن کاپشنی که دارای یک کش داخلی باشد.

قابلیت جابه‌جایی هوا

یک کاپشن خوب دارای قابلیت جابجایی هوا و یا تنفس است. مزیت استفاده از این کاپشن‌ها این است که کودک هنگام فعالیت شدید مانند دویدن یا ورزش و بازی عرق نمی‌کند. این مورد به تنظیم دمای بدن کودک کمک می‌کند و باعث می‌شود کودکان از سرماخوردگی در امان بمانند.

نه خیلی گشاد، نه خیلی تنگ

کودکی سن رشد است و انتخاب کاپشن کودک شاید به‌درستی انجام نشود به این دلیل که گاهی والدین کاپشن‌هایی با اندازه‌های بسیار بزرگ‌تر از سایز واقعی کودک انتخاب می‌کنند. ازنظر اقتصادی این امر ممکن است قابل‌قبول باشد اما ازنظر کارایی این‌گونه نیست.

اگر کاپشن کودک شما بسیار بزرگ‌تر از سایز واقعی او باشد نه‌تنها فرزندتان را از سرما در امان نگه نمی‌دارد بلکه باعث می‌شود کودک احساس سرما بکند.

پیشنهاد ما این است که در انتخاب کاپشن بچگانه، کاپشنی بخرید که نه تنگ باشد و نه بسیار گشاد. اگر می‌خواهید برای دو سال متوالی از آن استفاده کنید کاپشنی انتخاب کنید که آستین و دکمه‌ها قابل تنظیم باشند.

انتخاب کاپشن بچگانه برای کودکان زیر دو سال

همان‌طور که می‌دانید، سیستم دفاعی بدن نوزادان نسبت به بزرگ‌ترها ضعیف‌تر و حساس‌تر است. بدیهی است، واکنش بدن نوزادان به سرما، گرما و به‌طورکلی تغییرات آب و هوایی نسبت به والدین متفاوت باشد.

همه والدین نگران سرما خوردن کودکانشان، زمانی که بیرون از خانه به سر می‌برند، هستند. پس بهترین گزینه برای حل این مشکل را استفاده از کاپشن زمستانی می‌دانند. اما ممکن است ندانند چه کاپشنی مناسب کودکشان است. برای انتخاب کاپشن بچگانه، این نکات را در نظر بگیرید.

کاپشن مناسب کودکانی که پوشک نمی‌شوند

کاپشن‌های سرهمی زمستانی یا همان لباس‌های معروف زمستانی مخصوص کودکانی که پوشک نمی‌شوند. اکثر ما زمانی که کودک بودیم، والدینمان به‌زور هم که شده، آن‌ها را تنمان می‌کردند. کاپشن‌های سرهمی یکی از گرم‌ترین گزینه‌های موجود در بین لباس‌های زمستانی مخصوص کودکان است.

البته این تا زمانی درست است که کودکتان نیازی به تعویض پوشک نداشته باشد؛ یعنی حداقل ۲ سال تمام داشته باشد. چراکه این نوع لباس‌ها زمانی که بخواهید پوشک کودک را عوض کنید، (به دلیل این‌که باید لباس به‌طور کامل از تن کودک خارج شود تا بتوان پوشک او را تعویض کرد)؛ مشکل‌ساز می‌شوند و کار شما را برای تعویض پوشک سخت می‌کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *