Iconly/Bulk/Close Square بستن

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

Iconly/Bulk/Close Square بستن

کالاها

دسته بندی ها

detail-blog
11 تیر 1403

چه لباس هایی را برای نوزاد تازه به دنیا آمده بخریم؟

لباس نوزاد تازه به دنیا اومده در طی روز باید چه چیزهایی باشد؟

پوشاندن لباس به یک نوزاد تازه متولد شده، جدای از توجه به مد و زیبایی، به درایت و تفکر نیاز دارد. توصیه می‌کنیم مراحلی که در ادامه ذکر شده اند را به ترتیب دنبال کنید.

1.بادی نوزادی

وقتی صحبت از لباس نوزادی می‌شود، بادی عضو اصلی آن است. این لباس نیازهای یک انسان کوچک را که عادت به پوشیدن لباس ندارد برآورده می‌کند. می‌توان بادی را به عنوان اصلی‌ترین و پایه‌ای‌ ترین لباس نوزاد تازه متولد شده در نظر گرفت. اصلی‌ترین مزیت بادی این است که بدون دردسر سر جای خود باقی مانده و شکم و پشت کودک را کاملاً می‌پوشاند. همچنین دکمه‌هایی که در زیر پاهای نوزاد بسته می‌شوند کمک می‌کنند بدون نیاز به درآوردن لباس، پوشک کثیف را تعویض کنید. این امر کمک می‌کند هم والدین به دردسر کمتری بیفتند و هم اینکه تن نوزاد سرد نشود.

2.شلوار جورابدار

این نوع شلوارها که دارای جورابی متصل به خودشان هستند، شما را از پوشاندن جوراب یا پاپوش به نوزاد بی نیاز می‌کنند. حتی کوچکترین نوزاد هم مهارت خاصی در بیرون آوردن جوراب‌ها از پا دارد، پس هر روز باید به دنبال جوراب‌های گمشده او باشید. می‌توانید هنگام خرید این نوع لباس برای نوزاد تازه متولد شده، مقداری آن را بزرگتر بخرید تا علی رغم رشد پاهای کودک، کمی بیشتر قابلیت پوشیدن داشته باشد. با بزرگتر شدن کودک اگر نخواهید لباس را کنار بگذارید یا به کسی به دهید، می‌توانید جوراب را از قسمت پا جدا کرده، پایین آن را کوک بزنید و آن را به شلوار تبدیل کنید.

اگر علاقه ای به شلوار جورابدار ندارید و ترجیح می‌دهید از جوراب یا پاپوش همراه با شلوار عادی استفاده کنید، باید حتما از نگهدارنده جوراب استفاده کنید تا جوراب از پای نوزاد در نیاید. فقط به این نکته باید توجه کنید که این نوع اکسسوری ممکن است از خود جوراب برای شما گران تر آب بخورد.

قبل از اینکه جوراب‌های نوزاد تازه متولد شده را در ماشین لباسشویی خود قرار بگذارید، آنها را در یک کیسه لباس مشبک زیپ‌دار قرار دهید. این جوراب‌ها به اندازه ای کوچک هستند که اگر این کار را نکنید، ممکن است از درام ماشین لباسشویی خارج شده و باعث قفل شدن سیستم مکانیکی آن شوند. در این حالت یک جوراب ممکن است تا چند میلیون برایتان آب بخورد.

3.لباس‌های رویی

فصلی که در آن هستید تعیین می‌کند که لباس نوزاد تازه متولد شده چند لایه بوده و یا چقدر ضخیم باشد. در گرمای تابستان یک بادی تنها چیزی است که شما به آن نیاز دارید. با توجه به اینکه سیستم ایمنی بدن نوزادان کاملاً جدید است، لباس‌های آستین بلند علاوه بر اینکه به راحتی کودک کمک می‌کنند، از ایجاد خراش‌های تصادفی و به طور کلی از محیط اطراف محافظت می‌کنند.

در زمستان، اکثر نوزادان در هر لباسی که بزرگسالان می‌پوشند، به علاوه یک لایه اضافه تر، راحت هستند. با این حال نباید لباس پوشیدن مادر نوزاد را ملاک قرار دهید، زیرا نوسانات هورمونی او ممکن است روی دمای بدن او تأثیر بگذارد. بنابراین اگر افراد در داخل با یک پیراهن راحت هستند، یک تیشرت را روی بادی یا سرهمی اضافه کنید. اگر افراد ژاکت می‌پوشند، یک ژاکت نرم و روی آن کت یا تیشرت اضافه کنید. برخی از والدین عادت دارند که در زمستان لباس زیادی به نوزاد تازه متولد شده بپوشانند که کاری کاملاً اشتباه است. علائمی نظیر بر افروختگی گونه، گیجی و یا عرق کردن پشت بچه نشان می‌دهد که لباس زیادی به او پوشانده اید.

4.لباس‌های رویی

کلاه‌های نرم: این کلاه‌ها مخصوصاً در هفته‌های ابتدایی کودک را گرم نگه می‌دارند. متخصصین می‌گویند که نوزادان گرمای زیادی را از طریق سرشان از دست می‌دهند.

دستکش نوزادی: در هفته‌های ابتدایی تولد، حتما باید این دستکش‌ها را به نوزادان بپوشانید تا خود را با ناخنشان زخمی نکنند.

جوراب: جوراب‌ها برای نوزادانی که شلوار جورابدار ندارند مفید هستند، به‌ویژه اگر در خارج از منزل هستید. نوزادان در ابتدا گردش خون ضعیفی دارند و پاهای آنها اغلب سردتر از پای بزرگسالان است.

ساق پا: ساق پاهای بلند یا لگ وارمرها همانند یک ژاکت برای پاهای نوزاد تازه متولد شده عمل می‌کنند. اگر در هوای سرد بچه را از خانه خارج می‌کنید، آن را روی شلوار بپوشانید. این ساق‌ها همچنین کمک می‌کنند که جوراب سرجای خود قرار گرفته و از پا درنیاید.

5.پتو نوزادی

اگر کودک بیدار و در حال دست و پا زدن است، استفاده از پتو نیاز نیست. اما هنگامی‌که نوزاد در حال شیر خوردن است، یا او را با کالسکه بیرون برده اید و یا اینکه او را از داخل خانه به درون ماشین می‌برید، پیچیدن پتو به دورش احساس راحتی و محافظت به او خواهد داد. همچنین موقعی که نوزاد را از بیمارستان خارج می‌کنید، برای محافظت از میکروب و آلودگی‌ها، حتما با پتو او را بپوشانید. به خاطر داشته باشید پتوی مورد استفاده در تابستان حتما باید نازک تر از پتویی باشد که در زمستان به دور لباس نوزاد تازه متولد شده پیچیده می‌شود. در هر صورت، او را از انگشتان پا تا گردن بپیچید و آن را به گونه ای محکم کنید تا در نهایت مزاحمتی برای صورت او ایجاد نشود.

لباس خواب نوزاد تازه به دنیا اومده باید چه باشد؟

وقتی که کودک می‌خوابد، هرچه تعداد لباس‌ها کمتر باشد بهتر است. نوزادها هنگامی‌که خواب هستند می‌توانند دستکش و کلاه را از دست و سرشان بیرون بیاورند که این اتفاق ریسک سندروم مرگ ناگهانی نوزاد را افزایش می‌دهد. اگر کودک را قنداق می‌کنید، تنها چیزی که نیاز است زیر پتوی قنداق به او بپوشانید فقط یک بادی است. با این حال اگر کودک با ناخن خود را زخمی می‌کند، بهتر است بادی‌هایی را بخرید که دارای دستکش دوخته شده به خود هستند. همچنین اگر نوزاد دوست ندارد که قنداق شود، بهتر است از فروشگاه‌های سیسمونی، کیسه خواب نوزادی را تهیه کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تولیدی و پخش پوشاک عمده استایل با حدود نیم قرن تجربه در صنعت پوشاک همواره کوشیده است تا یکی از بهترین های این صنعت باشد.در تولیدی پوشاک عمده استایل تمام کالا ها از فیلتر های خاصی رد شده اند و بر این اساس تمامی محصولات پوشاک در عمده استایل با ضمانت فروش ارائه می شود.در عمده استایل خرید ها بصورت حضوری و غیرحضوری امکان پذیر می باشد.

 

کلیه حقوق ای سایت متعلق به عمده استایل می باشد

بستن

کالاها

دسته بندی ها

  • ورود با پیامک
  • ورود با رمز
user