Iconly/Bulk/Close Square بستن

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

Iconly/Bulk/Close Square بستن

کالاها

دسته بندی ها

detail-blog
15 تیر 1403

برای کودک لاغر چه لباس هایی بخریم؟

انتخاب لباس مناسب برای کودکان، حتی بچه‌های یک تا دو سال بسیار مهم است. لباس‌هایی با سایز و طرح مناسب، نه‌تنها ظاهر کودکان را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، بلکه نقش مهمی در سلامت کلی آنها دارد. لباس‌هایی که برای کودکان خریداری می‌شود می‌تواند روی راحتی، عزت‌نفس و حتی رشد آنها تأثیر بگذارد. برای کودکان لاغر نیز تمام این موارد صدق می‌کند. لاغری بیش از اندازه ممکن است با لباس‌های نامناسب، جلوه زیبایی نداشته باشد و اعتمادبه‌نفس کودک را تا حد زیادی کاهش دهد. به همین دلیل توجه به مواردی که می‌تواند روی انتخاب لباس برای این کودکان تأثیر بگذارد، ضروری است.

 توجه به ظاهر کودک

توجه به ظاهر کودک و استایل او، یکی از موارد مهمی است که هنگام خرید پوشاک باید در نظر بگیرید. لباس مناسب نه‌تنها باعث محافظت از فرزند شما می‌شود، بلکه می‌تواند روی اعتمادبه‌نفس و تعاملات اجتماعی کودک نیز تأثیر داشته باشد. وقتی بچه‌ها لباس‌هایی مرتب و مناسب بپوشند، در موقعیت‌های اجتماعی، احساس اعتمادبه‌نفس و راحتی بیشتری دارند. این اعتمادبه‌نفس می‌تواند منجر به مهارت‌های ارتباطی بهتر و روابط قوی‌تر با هم سن و سالان آنها شود.

علاوه بر این، توجه به ظاهر کودک، مهارت‌های مهم زندگی مانند رعایت بهداشت فردی و مراقبت از خود را به او می‌آموزد. والدین با آموزش‌هایی در زمینه لباس پوشیدن و حفظ عادات خوب، فرزندان خود را برای موفقیت در بزرگسالی آماده می‌کنند. بااین‌حال برای برخی کودکان، باید توجه بیشتری به ظاهر انجام شود. کودکان لاغر یا کودکان چاق، از این دسته هستند که در صورت عدم توجه به استایل و ظاهر آنها، ممکن است با احساس سرخوردگی یا کاهش اعتمادبه‌نفس در بزرگسالی مواجه شوند.

 

انتخاب لباس مناسب برای کودکان لاغر در برای حفظ اعتمادبه‌نفس

بچه‌های لاغر معمولاً هنگام پوشیدن لباس، با چالش‌هایی مواجه می‌شوند که می‌تواند روی احساسات آنها تأثیر زیادی داشته باشد. این وظیفه والدین است که با فراهم‌کردن پوشاکی مناسب، از بروز این احساسات در کودک تا حد زیادی جلوگیری کنند.

یکی از نکاتی که می‌توان هنگام خرید لباس برای کودکان لاغر در نظر گرفت، سایز مناسب است. سایز لباس باید به‌گونه‌ای باشد که نه زیادی تنگ و نه خیلی گشاد در تن کودک نمایش داده شود. لباس‌های گشاد یا نامناسب، ممکن است بچه‌های لاغر را کوچک‌تر نشان دهند و توجه زیادی را به سمت آنها جلب کند. از طرفی لباس‌های خیلی تنگ نیز ممکن است اندام لاغر فرزند شما را بیش‌ازپیش به نمایش بگذارد و باعث ایجاد وسواس بیش از حد کودک، روی اندام خود شود.

ویژگی‌ لباس برای کودکان لاغر

علاوه بر انتخاب سایز مناسب، لباس کودک لاغر باید ویژگی‌های دیگری نیز داشته باشد تا ظاهر مناسبی ارائه دهد. توجه به پالت‌های رنگی استفاده شده، طرح لباس، نوع دوخت، آراستگی و… از جمله این موارد هستند که در ادامه به‌صورت جزئی‌تر به بررسی هر یک می‌پردازیم.

استفاده از لباس‌های پف دار و چین‌دار

یکی از بهترین انواع لباسی که می‌توانید برای کودک لاغر خود بخرید، لباس‌های پفی و چین‌دار هستند. این لباس‌های چین‌دار یا پفی بیشتر برای دختربچه‌ها طراحی می‌شوند و می‌توانند توجهات را تا حد زیادی از روی اندام لاغر آنها بردارند. لباس‌های پفی و چین‌دار، به بدن کودکان لاغر حجم می‌دهند و باعث ایجاد ظاهری متعادل‌تر می‌شوند.

علاوه بر این، لباس‌های چین‌دار و پفی راحتی بیشتری را برای کودکان شما فراهم می‌کنند. گشاد بودن به‌اندازه این لباس‌ها باعث ایجاد محدودیت در تحرک کودک نخواهد شد. از طرفی اغلب لباس‌های پفی، از پارچه‌هایی نرم و باکیفیت ساخته می‌شوند که احساس راحتی مناسبی را برای کودک در طول روز فراهم می‌کنند.

یکی دیگر از مزیت‌های خرید لباس پفی و چین‌دار، قابلیت ست‌کردن آنها با انواع شلوار یا دامن است. خرید این نوع لباس برای فرزند لاغر شما باعث می‌شود که با امتحان لباس‌ها و اکسسوری‌های مختلف، با مد و استایل آشنایی بهتری داشته باشد و در آینده نیز، به‌عنوان شخصی شیک‌پوش در جامعه شناخته شود.

عدم استفاده از رنگ‌ تیره

لباس‌های تیره به دلیل جذابیت و شیک‌بودن، معمولاً طرفداران زیادی دارند. بااین‌حال استفاده از این نوع پوشاک برای کودکان لاغر گزینه مناسبی نیست. لباس‌هایی با رنگ تیره باعث می‌شوند که اندام کودک لاغرتر از اندازه واقعی نمایش داده شود. این موضوع می‌تواند تأثیر زیادی روی ظاهر کودکان داشته باشد و توجه زیادی را به سمت آنها جلب کند. در عوض استفاده از رنگ‌های روشن، اندام کودک را پُرتر نمایش می‌دهند و احساس بهتری را نیز برای او ایجاد می‌کنند.

پوشیدن رنگ‌های روشن یا زنده می‌تواند خلق‌وخوی کودک را تقویت کرده و اعتمادبه‌نفس او را افزایش دهد. با انتخاب لباس‌های رنگارنگ، علاوه بر اینکه ظاهر کودک لاغر خود را می‌توانید بهبود ببخشید، باعث تقویت خلاقیت و ایجاد حس ابزار وجود در فرزندتان خواهید شد.

عدم استفاده از لباس راه‌راه با خط‌های عمودی

یکی از اصول مد و خوش‌پوشی، عدم استفاده از لباس‌هایی با خطوط عمودی برای افراد لاغر است. خطوط عمودی می‌توانند لاغری کودک را بیشتر برجسته کنند و آنها را بلندتر و لاغرتر نشان دهند. به همین دلیل توصیه می‌شود برای کودکان لاغر، از لباس‌هایی با خطوط افقی استفاده کنید، زیرا عرض بدن را بیشتر از حد واقعی نمایش می‌دهند و باعث پوشیدگی قسمت‌های لاغر فرزند شما خواهند شد.

تأثیر خطوط افقی در پر نشان‌دادن کودک

عدم استفاده از شلوار کوتاه

علاوه بر نکاتی که هنگام خرید لباس بچه لاغر باید در نظر بگیرید، توجه به نوع شلوار نیز نباید نادیده گرفته شود. کودکانی که با مشکل لاغری مواجه هستند، اغلب پاهایی ظریف و کشیده دارند؛ به همین دلیل پوشیدن شلوارهای کوتاه ممکن است باعث نمایان‌شدن لاغری پاها شود. از طرفی در صورت استفاده از لباس‌های نسبتاً گشاد و پفی، پوشیدن شلوارهای کوتاه باعث عدم تعادل در ظاهر کودک می‌شود و می‌تواند توجه زیادی را به این قسمت جلب کند. این موضع باعث ایجاد حس ناامنی در کودک خواهد شد.

علاوه بر این، شلوارهای کوتاه ممکن است باعث آسیب رساندن به سلامتی کودک شوند. در مناطقی که هوا نسبتاً سرد است، استفاده از شلوارهای کوتاه برای کودکان لاغر باعث احساس سرما و ایجاد مشکلاتی مانند پادرد می‌شود؛ به همین دلیل توصیه می‌کنیم شلوارهای نسبتاً گشاد یا پفی را برای کودک خود انتخاب نمایید. همچنین پوشیدن دامن‌های بلند برای دختربچه‌های لاغر نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

پوشیدن کت

یکی از پوشاکی که می‌تواند اندام لاغر کودک شما را تا حد زیادی بپوشاند، کت است. استفاده از کت مناسب باعث پُر نشان‌دادن اندام کودک می‌شود و تأثیر زیادی روی اعتمادبه‌نفس او دارد. کت‌ها معمولاً از ایستایی خوبی برخوردارند و برخلاف تیشرت‌های تنگ، از نمایش‌دادن اندام جلوگیری می‌کنند.

علاوه بر این، پوشیدن کت به کودک اجازه می‌دهد تا استایل‌های مختلف را امتحان کرده و با مفهوم مد و استایل، آشنایی مناسبی پیدا کند. همچنین تأثیر پوشیدن کت مناسب روی رفتار کودکان را نیز نمی‌توان نادیده گرفت. پوشیدن کت به‌مرورزمان باعث ایجاد رفتاری حرفه‌ای در کودک می‌شود که موفقیت بیشتر او را در پی خواهد داشت. بااین‌حال باید توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از کت‌وشلوار ممکن است جلوی تحرک و فعالیت کودک را بگیرد و تأثیری منفی روی شخصیت او ایجاد کند. به همین دلیل سعی کنید به صورتی متعادل و تنها در میهمانی یا مجالس رسمی‌تر، از کت برای فرزند خود استفاده کنید.

آراستگی

آراستگی کودک می‌تواند تأثیر عمیقی روی ظاهر کلی او داشته باشد. انتخاب لباس‌هایی بدون چروک، حالت دادن صحیح به موها، استفاده از اکسسوری‌های جذاب مانند ساعت و… می‌تواند فرم کودک را تا حد زیادی بهبود ببخشد. شلختگی یا به‌هم‌ریختگی در کودکان لاغر، بیشتر از حد واقعی خود نمایش داده می‌شود، به همین دلیل توجه به این موارد، تا حد زیادی باعث افزایش جذابیت‌های ظاهری کودک شما خواهد شد.

علاوه بر این، آراسته بودن کودک تأثیر زیادی در اجتماعی شدن او و پیداکردن دوست خواهد داشت. بسیاری از کودکان به‌خاطر تفاوت‌های فیزیکی که به هم سن و سالان خود دارند، ممکن است دچار اضطراب اجتماعی شوند و در پیداکردن دوست، مشکل داشته باشند. به همین دلیل علاوه بر انتخاب لباس‌هایی با طرح، رنگ و اندازه مناسب، باید به آراسته بودن آنها نیز توجه داشته باشید.

توجه به سلیقه کودک

آخرین نکته‌ای که برای خرید لباس کودکان لاغر باید به آن توجه داشته باشید، درنظرگرفتن سلیقه کودک است. هرچند تمامی این موارد باعث خواهند شد که ظاهر کودک لاغر شما بهتر نمایش داده شود، بااین‌حال نباید کودک را مجبور به پوشیدن لباسی که تنها مطابق با میل شما باشد وادار کرد.

ممکن است کودک شما از لحاظ شخصیتی، به‌اندازه کافی رشد کرده باشد و اجازه ندهد که لاغری اندامش، باعث ایجاد محدودیت و تغییر رفتار او در جامعه شود.به همین دلیل توصیه می‌کنیم در صورت شناخت کافی از فرزند خود، تا حد ممکن به سلایق او نیز اهمیت دهید. عدم درنظرگرفتن سلایق کودک نیز می‌تواند باعث به‌وجودآوردن مشکلات مختلف در شخصیت و رفتار او شود.

راهنمای خرید لباس برای کودک لاغر

جمع‌بندی

انتخاب پوشاک مناسب برای کودکان، یکی از جنبه‌های تربیتی است که نقش مهمی روی رفتار آنها در سنین بزرگسالی دارد. کودکان لاغر به دلیل مشکلات مختلفی که در پوشیدن لباس دارند، ممکن است با چالش‌هایی روبرو شوند که روی شخصیت و رفتار آنها تأثیرگذار خواهد بود. به همین دلیل انتخاب پوشاک مناسب برای این کودکان، نیاز به توجه بیشتری دارد. در این مقاله سعی شد به مهم‌ترین نکات در زمینه انتخاب پوشاک مناسب برای فرزند لاغر شما پرداخته شود. باتوجه‌به این نکات و همچنین درپیش‌گرفتن رژیم غذایی سالم برای کودک خود، می‌توانید این چالش‌ها را تا حد ممکن برطرف سازید.

در نهایت اگر لباس های شما دچار لکه های مختلف شده به خصوص لکه های قطره های آهنی که به کودکان میدهید بهتر است برای از بین بردن این لکه‌ها مقاله‌ی پاک‌کردن قطره آهن از روی لباس کودک را مطالعه کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تولیدی و پخش پوشاک عمده استایل با حدود نیم قرن تجربه در صنعت پوشاک همواره کوشیده است تا یکی از بهترین های این صنعت باشد.در تولیدی پوشاک عمده استایل تمام کالا ها از فیلتر های خاصی رد شده اند و بر این اساس تمامی محصولات پوشاک در عمده استایل با ضمانت فروش ارائه می شود.در عمده استایل خرید ها بصورت حضوری و غیرحضوری امکان پذیر می باشد.

 

کلیه حقوق ای سایت متعلق به عمده استایل می باشد

بستن

کالاها

دسته بندی ها

  • ورود با پیامک
  • ورود با رمز
user