Iconly/Bulk/Close Square بستن

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

Iconly/Bulk/Close Square بستن

کالاها

دسته بندی ها

detail-blog
10 تیر 1403

چطور برای بچه هایی که در حال رشد هستند لباس خریداری کنیم؟

این سوال یکی از دغدغه های والدین است که چگونه برای بچه‌های در حال رشد خود لباس مناسب خریداری کنیم. بچه‌ها مدام در حال رشد هستند. به همین دلیل برای هر سنی به نوعی از لباس در اندازه‌های متفاوت نیاز دارند. اما این سوال به وجود می‌آید که چه طور میتواینم لباسی برای کودکان خود خریداری کنیم که برای مدتی جوابگوی نیاز آنها باشد. کودکان در مراحلی رشد می‌کنند و هر زمان که در دایره سنی ذکر شده قرار می‌گیرند، تمایل دارند از الگوی عادت مشابهی پیروی کنند. مهمتر از همه، لباس‌های متفاوتی وجود دارد که متناسب با سن کنونی آن‌ها باشد که تولید یک سایز مناسب برای کودکان را برای طراحان دشوار می‌کند. به طور کلی، کودکان با توجه به سن خود به نوزادان، کودکان نوپا و کودکان گروه بندی می‌شوند. این طبقه‌بندی سنی به والدین کمک می‌کند تا انواع لباس‌هایی را انتخاب کنند که متناسب با آن‌ها باشد و تا چه اندازه از بدن آنها محافظت می‌کند و در عین حال آنها را مد می‌کند. از شما دعوت میکنم که تا پایان این مقاله مهم با ما همراه باشی

طبقه بندی سن بچه‌ها برای خرید لباس و نکات آن

در این قسمت ابتدا با طبقه بندی سنی بچه‌ها برای خریداری لباس و نکات آنها آشنا خواهیم شد. ما در این طبقه بندی بچه‌ها را به سه گروه سنی نوزاد، کودکان نوپا و کودکان تقسیم کرده‌ایم و با توجه به هر گرونه سنی

نوزاد

این سن برای نوزادان زیر دو سال است و بیشتر در حال خریدن هستند یا سعی می‌کنند چندین چیز را در خانه لمس کنند. اصولاً لباس‌های آنها در رده‌های ۳، ۶، ۱۲، ۱۸ و ۲۴ ماهه است. یکی از نکات قابل توجه در محدوده سنی این است که سر آنها به اندازه کافی قوی نیست که روی گردن بایستد. با در نظر گرفتن این موضوع، لباسی که برای کودکان در این گروه سنی انتخاب می‌کنید باید دارای دهانه ی وسیعی برای گردن باشد، در حالی که باید موادی را انتخاب کنید که مناسب شرایط آب و هوایی باشد. این بدان معنی است که شما باید لباس‌های ضخیم یا نازک را انتخاب کنید و گاهی اوقات آنها باید مواد سبک و نرم باشند.

کودکان نوپا

با بزرگ شدن کودکان، وزن و قد آنها افزایش می‌یابد. از سن دو تا هشت سالگی به آنها به عنوان کودکان نوپا یاد می‌شود، در حالی که به دلیل افزایش متابولیسم در بدن و درگیر شدن در فعالیت‌های پرانرژی، تمایل به از دست دادن مقداری چربی اضافی در بدن دارند. در این سن، آنها به طور منظم لباس‌های خود را بیش از حد رشد کرده‌اند و نیاز است که هر چه سریعتر لباس‌های جدید تهیه کنند. روند لاغری که در دوران کودکی انجام می‌شود، با شکل دادن به خط کمر کاملاً آشکار است و شکم بیرون زده منظم به تدریج وارد می‌شود. با بزرگ شدن کودک، به تدریج ویژگی‌های نوزاد روز به روز کاهش می‌یابد.

کودکان

هر بچه‌ای که حدوداً هفت سال به بالا باشد جزو دسته کودکان محسوب می‌شود. اساساً کودکان در این گروه سنی به سرعت رشد می‌کنند و تمایل به تعویض لباس بیشتر دارند. تولید لباس به این نکته پی برده است که سطح قابل قبول فواصل قد ۶ سانتی متر است که به میانگین رشد یک کودک در سال نیز اعتقاد دارد. با توجه به این واقعیت، آنها توانسته‌اند لباس‌هایی طراحی کنند که برای تعداد زیادی از سال‌های رشد فرزندانشان مناسب باشد. به عنوان والدینی که امیدوارند لباس‌های جدید برای فرزندان خود خریداری کنند، باید توجه داشته باشید که افزایش قد مشاهده شده در هر گروهی که فرزند شما به آن تعلق دارد بسیار بیشتر از رشد کلی بدن است که در یک دایره یک ساله اتفاق می‌افتد. در این مرحله، زمانی که امیدوارید برای فرزندان خود لباس تهیه کنید، به جای تمرکز بر قد، باید کل رشد بدن را در نظر بگیرید.

چطور برای کودک در حال رشد خود خرید کنیم؟

به راستی چگونه برای کودکان در حال رشد خود خرید کنیم؟ پاسخگویی به این سوال خیلی مهم است. خرید لباس برای بچه‌های در حال رشد می‌تواند فرآیندی مداوم به نظر برسد. با این حال، می‌توانید برای آینده برنامه‌ریزی کنید و لباس‌هایی را برای بچه‌های در حال رشد بخرید، بدون اینکه پولتان را خراب کنید. این نکات صرفه جویی در هزینه به شما کمک می‌کند کمتر خرید کنید و از لباس بچه در حال رشد خود بهره بیشتری ببرید.

. اندازه کودک خود را اندازه بگیرید.

بهتر است اندازه را در نظر بگیرید. البته، شما نمی خواهید فرزندتان در لباس خود شنا کند. با این حال، می‌توانید از سفارش سایز بزرگ‌تر برای به حساب آوردن فرزند در حال رشد خود خلاص شوید. از خرید اقلام اصلی مانند شلوار جین و کفش در سایزهای بزرگتر خودداری کنید. به این فکر کنید که پا کمی بلندتر داشته باشید و سرآستین ها را بالا بزنید یا فقط یک کفش بچه گانه بزرگتر انتخاب کنید. از آنجایی که کودک شما اغلب این وسایل را می پوشد، شما هم تناسب مناسبی را می خواهید. در عوض، برای افزایش طول عمر این اقلام اصلی از کمرهای الاستیک استفاده کنید

 ۲. لباس و تیشرت گزینه های خوبی هستند.

لباس تیشرت و تونیک گزینه‌های خوبی هستند. یکی از راه‌های عالی برای خرید لباس برای بچه‌های در حال رشد این است که لباس‌های بچه گانه‌ای را انتخاب کنید که بسیار کاربردی باشند. لباس‌های تی‌شرت عالی هستند زیرا می‌توانند در حین رشد به تونیک‌هایی با شلوارهای ساق بچه‌گانه تبدیل شوند. لباس‌ها و دامن‌های کمربند دار نیز گزینه‌های دیگری هستند زیرا می‌توانید آن‌ها را کمی بزرگ‌تر بخرید و از کمربند برای بستن آن‌ها استفاده کنید. با گذشت زمان، آن لباس برای کودک شما مناسب و اندازه می‌شود.

۳. کمر الاستیک انتخاب کنید.

لباس با کمر الاستیک انتخاب کنید. به بارتی دیگر لباس با کمر کشسان یک راه حل عالی برای کودکان در حال رشد است. همانطور که کودک شما بزرگ می‌شود، کمر کشسان کمی فضای تکان دادن می‌دهد. برای شلوارک، دامن‌های دخترانه و لباس‌ها، کمر الاستیک گزینه خوبی است. شلوارها کمی سفت‌تر هستند، فقط به این دلیل که طول آن به راحتی تنظیم نمی‌شود. با بلندتر کردن ساق شلوار از کوچک شدن شلوار خودداری کنید. به سادگی آن را بغلتانید و با بزرگ شدن فرزندتان، شلوار را باز کنید.

۴. لباسی خریداری کنید که دوام زیادی دارد

لباس با دوام خریداری کنید. خرید لباس برای بچه‌های در حال رشد فقط به معنای قد بلند شدن آنها نیست. بچه‌ها نسبت به وسایل خود خشن هستند، بنابراین دوام اهمیت دارد. از مواد بادوام مانند جین و پارچه‌های ضخیم‌تر استفاده کنید. ژاکت‌های پسرانه نباید به راحتی روی هم جمع شوند و باید بتوانند در برابر برخی سوء استفاده‌ها مقاومت کنند. از آنجایی که بچه‌ها بسیار فعال هستند، می‌خواهید لباس‌هایشان با آنها حرکت کند. به دنبال پارچه‌های کشدار و قابل تنفس باشید تا با سبک زندگی فعال کودکتان مطابقت داشته باشد. به این ترتیب هر هفته شلوار جین جدید نمی‌خرید، بلکه لباس‌هایی خواهید داشت که دوام بیشتری دارند.

۵.بودجه را به آنها آموزش دهید.

اینکه در مورد بودجه به آنها آموزش دهید بسیار فکر خوبی است. اگر فرزندتان بزرگتر است، از خرید لباس به عنوان فرصتی برای آموزش بودجه به او استفاده کنید. به فرزندان خود بودجه ای برای لباس اختصاص دهید و به آنها اجازه دهید اقلام مورد نیاز فصل را انتخاب کنند. بودجه‌ها را واقع بینانه و به اندازه کافی کوچک نگه دارید تا جایی که نیاز به فداکاری دارند. مرزها را تعیین کنید و بودجه را توضیح دهید، چرا آن را انتخاب کردید و چگونه تصمیمات آگاهانه خرید را بگیرید. اگر می‌توانید، به فرزندان خود کمک کنید یا از آنها بخواهید دلیل خرید یک کالای خاص را توضیح دهند. این روش بودجه بندی لباس برای نوجوانان جوان و نوجوانی که در سنی هستند که باید ارزش پول را بیاموزند به خوبی جواب می‌دهد. بودجه بندی لباس به بچه ها نکات ارزشمندی برای صرفه جویی در پول می‌آموزد و همچنین آنها را قادر می‌سازد تا تصمیمات مالی مستقلی بگیرند.

۶. یک سایز بزرگتر خریداری کنید.

یادتان باشد یک راه حل عالی این است که یک سایز بزرگتر بخرید. برای بچه‌های با استخوان‌های درشت، توصیه می‌شود هنگام خرید آنلاین یا از فروشگاه‌های فیزیکی، سایز بزرگ‌تر بخرند. خرید اندازه دقیق آنها ایده خوبی نیست زیرا به سرعت رشد می‌کنند. اگر می‌خواهید شلوار بخرید، باید به دنبال شلوارهایی باشید که تنظیماتی دارند، مانند یک نوار کش، بنابراین با رشد آن‌ها اصلاح آن آسان‌تر است. به یاد داشته باشید که همیشه بهتر است کودک شما به جای اینکه خیلی کوچک باشد، لباس‌هایی برای او کمی بزرگتر بپوشد. برای برخی از اقلامی که به طور منظم پوشیده نمی‌شوند، مانند ژاکت زمستانی، کت و شلوار یا کت بارانی، ممکن است ایده خوبی باشد که آنها را سایز کنید. به این ترتیب، آن‌ها همچنان برای فرزندتان کار می‌کنند، اما می‌توانید آنها را در چندین فصل دوام بیاورید. این ترفند خرید لباس‌های کمی بزرگ‌تر نیز به نوزادان و کودکان نوپا کمک می‌کند زیرا با سرعت فوق‌العاده سریع رشد می‌کنند، اما همچنین به کودکان در هر سنی قبل از شروع بلوغ کمک می‌کند. برای به دست آوردن بیشترین سود، طول عمر لباس های آنها را با لباس های یک یا دو سایز بزرگتر از آنچه که معمولاً باید داشته باشند، افزایش دهید.

خلاصه ی متن

بچه‌ها در سنین رشد قرار دارند و خیلی زود رشد می‌کنند و بزرگتر می‌شوند. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از خریدن یک لباس برای فرزندتان و سپری شدن مدت زمان کوتاهی، آن لباس دیگر به فرزندتان کوچک شده باشد و او به یک لباس دیگر نیاز دارد. از طرفی خرید این حجم از لباس هم مقرون به صرفه نیست و هم نگهداری از حجم زیاد لباس کار خیلی راحتی هم نیست. در این مقاله به طبقه بندی سنی بچه‌ها برای خریداری لباس و نکات انها و یک سری راه حل برای اینکه بتوانیم برای فرزندان در حال رشد خود لباس مناسب خریداری کنیم، مطرح کردیم. امیدوارم خواندن این مقاله برای شما بسیار مفید و کاربردی باشد. سپاسگزارم که تا انتها با ما همراه بودید.

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تولیدی و پخش پوشاک عمده استایل با حدود نیم قرن تجربه در صنعت پوشاک همواره کوشیده است تا یکی از بهترین های این صنعت باشد.در تولیدی پوشاک عمده استایل تمام کالا ها از فیلتر های خاصی رد شده اند و بر این اساس تمامی محصولات پوشاک در عمده استایل با ضمانت فروش ارائه می شود.در عمده استایل خرید ها بصورت حضوری و غیرحضوری امکان پذیر می باشد.

 

کلیه حقوق ای سایت متعلق به عمده استایل می باشد

بستن

کالاها

دسته بندی ها

  • ورود با پیامک
  • ورود با رمز
user