Iconly/Bulk/Close Square بستن

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

Iconly/Bulk/Close Square بستن

کالاها

دسته بندی ها

detail-blog
24 آبان 1401

کفش مناسب زمین چمن چیست ؟ + ویژگی کفش فوتبال چمن!

همه چی درباره کفش فوتبال چمن!

در این مقاله بهترین انتخاب کفش فوتبال مخصوص چمن مصنوعی و انواع کفش استوک فوتبال مناسب برای بازی در زمین های چمن و عوامل موثر در انتخاب کفش استوک چمن مصنوعی را مورد بررسی قرار خواهیم داد

 

انواع کفش استوک فوتبال

کفش های استوک فوتبال معمولا به ۳ دسته مخصوص، زمین چمن سفت، زمین چمن نرم و خیس، و زمین چمن مصنوعی تقسیم می شوند. در ادامه به معرفی هرکدام و نحوه کاربرد آنها در زمین مخصوص خود خواهیم پرداخت.

 

کفش فوتبال با استوک HG

استوک HG برای بازی در زمین های چمن مصنوعی خشک و سفت ساخته شده است. در کف این کفش ها مقدار زیادی استوک (میخ) به شکلی یکسان پخش شده و استوک ها از ارتفاع کمی برخوردار هستند تا از فشار ناشی از سفت زمین به پاها جلوگیری کنند. این نوع کفش بسیار مناسب و مقاوم در فصل زمستان برای بازی در زمین های یخ زده هستند.

 

استوک AG مخصوص بازی در زمین های چمن مصنوعی و نرم طراحی و ساخته می شود. در این کفش استوک های زیاد و یکنواختی که از ارتفاع یکسانی برخوردار نیستند تعبیه شده است. جنس استوک ها از پلاستیک فشرده شده  و به صورت تیغه ای تهیه شده و در افزایش سرعت بازیکن موثر است.

 

کفش فوتبال با استوک SG

استوک SG مخصوص بازی در زمین های چمن نرم طراحی شده است. این کفش به دلیل داشتن قابلیت تعویض استوک (میخ) استوک تعویضی نامیده می شود . مناسب بازی در زمین های چمن نرم و خیس است.

 

در این کفش ها استوک های بلند قابل تعویض به فواصل نزدیک به هم نصب، و همچنین ، استوک های نیز وجود دارند که قابل تعویض ندارند. این کفش در بین بازیکنان بزرگ فوتبال به جهت پتانسیل بالای آن در طی کردن پیچ های مانیکور بسیار محبوب هستند.

 

کفش فوتبال با استوک FG

استوک FG مخصوص بازی در زمین های چمن طبیعی که از چمن کوتاهی برخوردارند طراحی و ساخته می شود. استفاده از این استوک باعث بهبود افزایش سرعت در حرکات انفجاری بازیکنان می شود. در طراحی اینکفش ها معمولا از استوک آلومینیومی که بصورت تیغه ای و مخروط تو خالی هستند بکار برده می شود.

 

عوامل موثر در انتخاب کفش استوک چمن مصنوعی

مهمترین فاکتورهای موثر در انتخاب کفش استوک مخصوص چمن مصنوعی در ساختار آن خلاصه می شود. در انتخاب کفش استوک فوتبال جنس بکار رفته در آن، مانند چرمی که در ساخت کفش استفاده شده، تکنولوژی، دوام، مقاومت کفش، احساس راحتی بازیکن در هنگام بازی، نحوه قرار گیری استوک ها و جنس استوک (میخ)  بسیار حائز اهمیت است.

 

اساسآ انتخاب صحیح یک کفش استوک فوتبال با توجه به شناخت بازیکن از ویژگی ها و پستی که در فوتبال در آن بازی می کند بر نحوه بهبود کیفیت روند بازی آن بسیار تاثیر گذار خواهد بود ولی این نکته را باید در نظر داشت که بر سبک بازی بازیکن هیچ تاثیری نخواهد داشت.

 

ویژگی های کفش ورزشی و زمین چمن مناسب

داشتن یک کفش ورزشی مناسب و با کیفیت به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی بازیکنان در ایمنی بازی و ورزش بسیار مهم است. در طول بازی فوتبال تمامی بازیکنان در حال چرخش، پرش و دویدن هستند و اگر کفش مناسب چمن مصنوعی را نداشته باشند امکان دارد که دچار صدمات و آسیب دیدگی شوند.

 

پس بازیکنان فوتبال باید برای بازی و ورزش در چمن مصنوعی به دنبال کفش مناسب چمن مصنوعی باشند و آن را تهیه کنند و بعد اقدام به ورزش کنند.

 

زمین چمن مصنوعی مقاومت بسیار زیادی در برابر تغییرات آب و هوایی دارد. سیستم زیر سازی چمن مصنوعی به گونه‌ای است که زهکشی مناسبی دارد و در برابر بارش شدید باران مقاومت بسیار بالایی دارد.

 

قطرات آب به روی زمین چمن مصنوعی باقی نمی‌مانند و جمع نمی شوند. این امر باعث می‌شود که احتمال لیز خوردن بازیکنان بر روی چمن مصنوعی کم شود.‌ اما این ویژگی زمین چمن مصنوعی با داشتن کفش مناسب چمن مصنوعی کامل می‌شود. اگر بازیکنان فوتبال کفش مناسب چمن مصنوعی را نداشته باشند امکان لیز خوردن بر روی زمین چمن مصنوعی افزایش می یابد

 

 انتخاب کفش مناسب چمن مصنوعی کاملا به سلیقه و شرایط فیزیکی ورزشکار بستگی دارد. ورزشکار باید قبل از انتخاب کفش مناسب چمن مصنوعی شرایط و ویژگی های جسمانی خود را بسنجد و مناسب با نوع بازی و ورزش خود آن را خریداری کند.

 

پیش نیاز انتخاب کفش فوتبال

در خرید کفش مناسب ابتدا شما به یک سری شناخت از شرایط و موقعیت نیاز دارید. در حقیقت پیش نیاز در خرید کفش فوتبال از الزامات یک انتخاب درست است. وزن و انعطاف‌پذیری،‌ مهم‌ترین آیتم در انتخاب کفش مناسب فوتبال است. عواملی تعیین‌کننده، در میزان و شدت این آیتم‌ها نقش دارند. از سری عوامل تعیین کننده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

فرم پا

نوع زمین

نوع پُست و موقعیت بازی

 

کفش فوتبال در زمین نرم

کفش مناسبِ زمین نرم، دارای 6 گل میخ مخروطی قابل تعویض است. این گل میخ‌ها برای کمک به نفوذ در زمین نرم و گل آلود برای رسیدن به حداکثر ثبات طولانی‌تر از حد استاندارداست. این گل میخ‌ها از جنس آلومینیوم‌اند

 

. تقسیم بندی 6 گل میخ بدین صورت است که 4 عدد در جلو و 2 عدد در زیره کفش است. بقیه گل میخ‌ها ثابت‌اند. در صورتی که این کفش‌ها را در زمین غیر نرم استفاده کنید، چسبندگی با زمین و تعادل خود را از دست می‌دهید و در نتیجه به قوزک پای خود آسیب وارد می‌کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تولیدی و پخش پوشاک عمده استایل با حدود نیم قرن تجربه در صنعت پوشاک همواره کوشیده است تا یکی از بهترین های این صنعت باشد.در تولیدی پوشاک عمده استایل تمام کالا ها از فیلتر های خاصی رد شده اند و بر این اساس تمامی محصولات پوشاک در عمده استایل با ضمانت فروش ارائه می شود.در عمده استایل خرید ها بصورت حضوری و غیرحضوری امکان پذیر می باشد.

 

کلیه حقوق ای سایت متعلق به عمده استایل می باشد

بستن

کالاها

دسته بندی ها

  • ورود با پیامک
  • ورود با رمز
user